شیدایی - فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس (1361 هـ ش)
حضرت خاتم الانبیاء (صل الله علیه و آله): دو نعمت است که نادیده گرفته می شوند؛ امنیت و سلامت. (منتخب میزان الحکمه، 2381)


مرتبه
تاریخ : شنبه 30 اردیبهشت 1391

نبرد بزرگ، سرنوشت ساز و غرور آفرین
بیت المقدس که برای رهاسازی خرمشهر از سلطه نیروهای مهاجم عراقی انجام شد، از دهم اردیبهشت ماه تا سوم خرداد ماه 1361 به طول انجامید.

این نبرد حماسی علاوه بر پایان بخشیدن به 19 ماه اشغال بخشی از حساس ترین مناطق خوزستان و آزاد سازی خرمشهر، ضربه ای سهمگین و کمرشکن به توان رزمی و جنگ طلبی های دشمن مهاجم وارد ساخت.

برای پی بردن به عظمت این نبرد حماسی کافی است بدانیم که نیروهای متجاوز عراق پیش از نبرد سرنوشت ساز رزمندگان ما برای آزادسازی خرمشهر در اطلاعیه ای به نیروهای خود دستور داده بودند که؛ دفاع از خرمشهر را به منزله دفاع از بصره، بغداد و تمام شهرهای عراق محسوب دارند و همچنین تجهیزات و امکانات دفاعی دشمن در این منطقه نشان می داد که عراق خرمشهر را نماد پیروزی خود در جنگ به حساب آورده و قصد داشته است به هر قیمت، این شهر را در تصرف نیروهای خویش نگهدارد.


طبقه بندی: دفاع مقدس،  عملیات بیت المقدس، 
برچسب ها: خرمشهر، فتح خرمشهر، عملیات بیت المقدس، فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس، آزادسازی خرمشهر، سالروز آزادسازی خرمشهر، سالروز فتح خرمشهر، ویژه سالروز آزادسازی خرمشهر، ویژه سالروز فتح خرمشهر، سوم خرداد، سوم خرداد ماه، ویژه سوم خرداد، شیدایی، گروه فرهنگی هنری شهید آوینی، www.sheydaei.ir، عملیات های دفاع مقدس، دفاع مقدس، خرداد، خردادماه، خرداد ماه،


Share

My hero


لوگو و بنر سایتآرشیو مطالب
ابر برچسب ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات